Два хикса в група Е и Украйна е аут от Евро 2024

Украйна завърши 0:0 с Белгия и приключи участието си на Евро 2024. Тимът завърши на последно място в група Е с 4 точки, колкото имат и останалите три трима. Селекцията на Сергей Ребров е с най-лоша голова разлика. Белгийците пък продължават като втори и на осминафиналите ще срещнат Франция.

Украйна опита всичко, за да оцелее и бе близо до попадение в последните малко повече от десет минути. Артьом Довбик получи топката в наказателното поле, стреля, но на сантиметри от вратата. Секунди преди края много силен удар от дистанция на Руслан Малиновски пък се отби в тялото на Тимоти Кастан и това бе всичко.

В други мач от групата Румъния и Словакия също не излъчиха победител - 1:1, резултат, който напълно устройва и двата отбора . Северните ни съседи са първи и след 24 години отново ще играят във фазата на елиминациите. Словаците се класират напред като един от най-добрите четири отбора, завършили на трето място.

В 24-тата минута тимът на Матияж Кек излезе напред в резултата. Юрай Куцка получи на десния фланг и центрира в наказателното поле. Ондрей Дуда скочи над всички и с глава насочи топката в мрежата зад Флорин Ница.

В 35-ата Янис Хаджи беше фаулиран от Давид Ханцко в наказателното поле на Словакия. Главният съдия отсъди свободен удар въпреки претенциите на Румъния за дузпа. Последва обаче намеса на ВАР и в крайна сметка северните ни съседи получиха наказателен удар. На главния рефер му бе подсказано, че първоначалният контакт е извън наказателното поле, но има още един вътре в него. Решението все пак си остава дискусионно. Зад топката, за да изпълни, застана Разван Марин, който беше безпощаден с шут в горния десен ъгъл на вратата.

На осминафиналите Румъния ще срещне Словения или Нидерландия , а Словакия с Испания или Англия. | БГНЕС