Испания смаза Грузия с 4:1 за класиране на четвъртфинал срещу Германия

Испания смаза Грузия с 4:1 и ще се изправи срещу Германия на четвъртфинала на Евро 2024.

Автогол на Робин Льо Норман даде преднина на изненадата на турнира Грузия, но Родри изравни в 39-ата минута, а Фабиан Руис направи обрат шест минути след началото на второто полувреме. Нико Уилямс и Дани Олмо подпечатаха класирането на Испания в следващия етап от турнира.

Победата е четвърта поредна за "Ла Роха", който събра пълен актив от 9 точки в груповата фаза. Отборът на Луис де ла Фуенте е един от фаворитите за титлата.

От друга страна Грузия на Хвича Кварацхелия беше най-голямата изненада на турнира и то в дебютното ѝ участие на голям форум.

Испанците опитаха да стигнат до ранен гол. Първата опасност пред Мамардашвили дойде в 5-ата минута, когато Педри засече ниско центриране на Карвахал, но грузинският вратар се справи.

При една от своите контраатаки Грузия поведе изненадващо. Кахабадзе центрира отдясно към Кварацхелия, а Льо Норман не прецени добре ситуацията и отклони топката в собствената си врата.

Испания отговори с мощен натиск, но усилията дадоха резултат едва в 39-ата минута. Нико Уилямс подаде на Родри, който порази вратата на Мамардашвили с мощен шут.

Пълният обрат дойде в началото на втората част. Нико Уилямс подаде на Фабиан Руис на далечната греда и халфът вкара с глава за 2:1.

Двубоят беше решен в 75-ата минута в полза на "Ла Роха". Контра на испанците завърши с попадение на Нико Уилямс. 8 минути по-късно резултатът стана 4:1. Резервите Оярсабал и Олмо изработиха отлична ситуация. Последният преодоля защитник на Грузия още с поемането на топката, а след това технично я насочи в долния десен ъгъл на вратата за крайното 4:1. І БГНЕС