Отличен старт за Реал М в Ла Лига, Белингам се разписа в дебюта си

Реал Мадрид стартира с победа новия сезон в Ла Лига, след като се спечели с 2:0 гостуването си на Атлетик Билбао в мач от първия кръг. Новото попълнение Джуд Белингам се разписа в официалния си дебют, а другият гол бе дело на Родриго.

Гостите откриха в 28-ата минута, когато Дани Карвахал и Родриго взаимодействаха в наказателното поле, за да може бразилецът да се разпише. Осем минути по-късно Джуд Белингам засече центриране от корнер с крак, за да направи резултата 0:2.

Реал имаше пълен контрол върху мача, но през второто полувреме пропусна няколко възможности да увеличи преднината си. "Белите" загубиха и защитника Едер Милитао, който напусна терена със сълзи на очи заради контузия, вероятно на лявото коляно, пет минути след почивката.

Тимът оглави класирането, заедно с Райо Валекано. В следващия кръг "лос бланкос" гостуват на Алмерия. Билбао пък остава на последното 20-о място, а в следващия кръг гостува на Осасуна. /БГНЕС