Манчестър Сити с класика срещу Астън Вила на "Етихад"

Манчестър Сити победи Астън Вила с 3:0 у дома на стадион "Етихад" в двубой от 10-и кръг на Премиършип.

Астън Вила се отбраняваше много интелигентно през първото полувреме и опази мрежата си суха, но бърз гол в самото начало на втората част преобърна развоя на мача. Рахийм Стърлинг откри резултата 20 секунди след подновяването на играта, Кевин Де Бройне увеличи преднината в 65-ата минута, а пет минути по-късно Илкай Гюндоган оформи крайния резултат. Три минути преди края Фернандиньо от тима на "гражданите" получи втори жълт картон и напусна терена. Астън Вила прекъсна серия от три мача без загуба в първенството.

Манчестър Сити увеличи актива си на 22 точки и се изкачи на второ място в подреждането, а Астън Вила е на 13-а позиция с 11 пункта.