35 точки на Ленърд помогнаха на Клипърс за нов успех над Лейкърс

Отборът на Ел Ей Клипърс надигра като гост Ел Ей Лейкърс със 111:106 във второто градско дерби от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

Ленърд (л) вкара 35 точки за втория успех на Клипърс над Лейкърс през сезона след този на старта на кампанията със 112:102.

Двубоят в зала „Стейпълс Сентър“ започна равностойно, като „езерняците“ поведоха след първата четвърт с две точки – 33:31. Във втората обаче те дръпнаха в резултата, като в началото на третата разликата достигна цели 15. Въпреки това воденият от Док Ривърс тим на Клипърс се върна в мача след отлична трета четвърт, спечелена с 35:23, а в последната довърши нещата в своя полза. 3.4 секунди преди сирената Патрик Бевърли блокира ЛеБрон Джеймс и така осигури нов успех за Клипърс срещу Лейкърс през кампанията. В първата среща, на която символичен домакин бе отборът на Ривърс, тимът надигра възпитаниците на Франк Вогел със 112:102 в първия ден от сезона на 22 октомври. Най-резултатен за победителите навръх Коледа стана Кауай Ленърд, който приключи с дабъл-дабъл – 35 точки и 12 борби, към които прибави и 5 борби. Пол Джордж и Монтрезъл Херъл добавиха съответно по 17 и 18 пункта за успеха. За „езерняците“ с най-много точки завърши Кайл Кузма, реализирал 25, а ЛеБрон Джеймс остана на една борба от пореден трипъл-дабъл – 23 точки, 9 борби и 10 асистенции, но стреля слабо от полето – 9/24 за 37.5%. Това бе четвърто поредно поражение за Лейкърс, които въпреки това остават на върха в Западната конференция с баланс 24-7. Клипърс са трети с 23-10. В следващите си двубои Лейкърс гостуват на Портланд Трейл Блейзърс, докато Клипърс приемат у дома Юта Джаз. Ето и останалите срещи от вечерта: Торонто Раптърс – Бостън Селтикс 102:118 Филаделфия 76-ърс – Милуоки Бъкс 121:109 Голдън Стейт Уориърс – Хюстън Рокетс 116:104 Денвър Нъгетс – Ню Орлиънс Пеликанс 100:112. /БГНЕС