46 точки на ЛеБрон Джеймс не стигнаха на Лейкърс в дербито на Ел Ей

Суперзвездата на Ел Ей Лейкърс ЛеБрон Джеймс вече е вкарвал поне по 40 точки на мач на всеки един от 30-те клуба в НБА. Това стана факт, след като той наниза 46 на Кпипърс. Въпреки това тимът му загуби със 115:133 дербито на Ел Ей, което се изигра пред 17 064 зрители в зала "Crypto.com Arena"

ЛеБрон реализира 16 от 29 опите от игра, 9 от 14 за три точки и 5 от 5 от наказателната линия. Освен това спечели 8 борби, 7 асистенции, 2 отнети топки, 1 блокиран удар и нито една загубена топка за 33 минути игра. Деветте тройки в един мач са негов личен рекорд. 38-годишият Джеймс играе 20-и сезон в НБА.

Клипърс водеше със 111:93 8 минути преди края, като Лейкърс направи серия от 10:2, но финалният спринт бе за съперника.

Пол Джордж и Кауай Ленърд бяха най-добри за победителите и завършиха с 27 и 25 точки. Тимът е на пето място в Западната конференция с баланс 26-24, докато ЛеБрон и компания са на 13-та позиция с 22 победи и 26 загуби.

Никола Йокич записа пореден трипъл-дабъл и вкара победния кош на успеха на Денвър над Ню Орлиънс като гост с 99:98. Гигантът се завърна, след като пропусна последните два мача на тима си заради контузия и завърши с 25 точки, 11 борби и 10 асистенции. Джамал Мъри също отбеляза 25 точки, а Брус Браун и Аарън Гордън добавиха по 11 за Денвър, който спечели за десети път в последните си 11 мача. Си Джей МакКолъм вкара 20 точки, Хосе Алварадо добави 17, а Йонас Валанчунас - 14 за Ню Орлиънс, които загубиха за пети пореден път у дома. Домакините водеха с една точка 36 секунди преди края преди шока на Йокич, като в последните 6 секунди пропуснаха стрелба за три точки.

Бам Адебайо реализира 30 точки, както и кош 20 секунди преди края, който донесе успеха на Маями над Бостън с 98:95. Адебайо завърши и с най-много спечелени борби в мача - 15. Домакините играха без водещия си реализатор Джими Бътлър заради схващане на гърба. Джейсън Тейтъм поведе Бостън с 31 точки, 14 борби и седем асистенции. Дарик Уайт добави 23 точки за Бостън, който пропиля аванс от 14 точки в третата четвърт.