57 точки на Хардън не помогнаха на Хюстън срещу Мемфис

Мемфис Гризлис надделя над Хюстън Рокетс със 126:125 у дома в драматичен мач от Националната баскетболна асоциация. "Ракетите" изиграха много силна четвърта част, която спечелиха с 37:18 и стигнаха до продължение, но в него загубиха с 10:11.

Най-резултатен в срещата стана гардът на Хюстън Джеймс Хардън, автор на 57 точки. Клинт Капела завърши с 14 точки и 10 борби, а Крис Пол добави 18 т. За домакините Йонас Валанчунас реализира 33 пункта и 15 борби, а Майк Конли отбеляза 35 т.

В продължение бе решен и спорът между Оклахома Сити Тъндър и Торонто Раптърс, в който "гръмотевиците" отстъпиха със 114:123. В допълнителните пет минути гостите се наложиха с 13:4. Звездата на домакините Ръсел Уестбрук се отчете с дабъл-дабъл - 41 точки и 11 борби, а за гостите най-добър бе Паскал Сиакам с 33 точки и 13 борби.