Адамс и Рейна донесоха трофея на САЩ от Лига на нациите на КОНКАКАФ

САЩ победи Мексико с 2:0 във финала на турнира Лига на нациите на КОНКАКАФ. Двубоят за трофея се проведе в Арлингтън, Тексас.

Двама футболисти от английската Висша лига реализираха головете за американците. Играчът на Борнемут Тайлър Адамс откри резултата за „янките“ в края на първото полувреме, а Джовани Рейна, който е в Нотингам Форест под наем от Борусия Дортмунд, покачи на 2:0 в 63-та минута. До края мексиканците така и не съумяха да отвърнат на предизвикателството.

Така САЩ спечели изданието на надпреварата за трети пореден път след триумфите през 2021 и 2023, когато бяха победени Мексико и Канада.

В спора за третото място Ямайка се наложи над Панама, където се подвизава защитникът на Левски Хосе Кордоба, с 1:0. Победното попадение бе дело на Декстър Лембикиса. /БГНЕС