Ал Ахли ще е съперник на Реал Мадрид в Световното клубно първенство

Шампионът на Европа Реал Мадрид ще се изправи срещу египетския Ал Ахли в полуфиналите на Световното клубно първенство в сряда.

Вчера Ал Ахли победи северноамериканския първенец Сиатъл Саундърс с 1:0 в Танжер с гол на Мохамед Магди две минути преди края на редовното време. По този начин най-успешният египетски клуб се класира за полуфиналите, където ще премери сили с Реал. Ал Ахли започна участието си в турнира от първия кръг, където победи новозеландския Окланд Сити с 3:0.

В другия мач от втория кръг миналата вечер Ал Хилал надви Видад Казабланка след изпълнение на дузпи. В Рабат мароканския клуб поведе в 52-та минута, но саудитците успяха да изравнят в 94-та минута, след което се наложиха при дузпите с 5:3. Така Ал Хилал ще бъде съперник на носителя на Копа Либертадорес Фламенго (Бразилия) в полуфиналите.

Полуфиналните мачове ще се играят на 7 и 8 февруари, а финалът на турнира е на 11-ти февруари. /БГНЕС