Александър Лазаров победи световния номер 23 в тениса

Третата ракета на България Александър Лазаров записа великолепна победа над световния №23 Душан Лайович в първия си мач от втората седмица на демонстративния турнир, организиран от Янко Типсаревич. Лазаров направи обрат и се наложи с 6-7(4), 6-4, 6-4, след почти 2 часа и 28 минути игра.

Лазаров имаше два сетбола при 5-4 и 40-15 от посрещане в първия сет, но не успя да ги реализира. При 6-5 имаше още една точка за спечелване на сета, но и този път Лайович се спаси. В тайбрека Алекс отстъпи с 4-7 точки. Във втората част Лазаров поведе с 5-1 и дори имаше сетбол за 6-1, но съперникът му се измъкна и дори върна един пробив, преди да се стигне до равенство в сетовете. В третата решаваща част Алекс поведе с пробив, който бе моментално върнат. Лазаров отново дръпна с брейк за 3-2 и успя да го запази до края на срещата. В групата на Лазаров са още световния №367 Нерман Фатич и №1319 Хамад Медьедович. /БГНЕС