Александър Овечкин мина границата от 1400 точки в НХЛ

Звездата на Вашингтон Александър Овечкин мина границата от 1400 точки в Националната хокейна лига (НХЛ). Руснакът вкара гол и направи асистенция при победата на столичани с 4:3 срещу Тампа Бей в "Капитал Уан Арена". Така 36-годишният хокеист има вече 1401 (773+628) точки в 1265 мача.

Овечкин е 21-ият играч в историята на НХЛ с подобно постижение и едва четвъртият, успял да го направи с екипа на само един отбор. Преди него това сториха Стив Айзерман, Марио Лемьо и Стан Микита.

Вашингтон Кепитълс избра Овечкин под №1 в драфта през 2004 година. Руснакът играе за Капиталс от 2005 г., като това е 17-ия му сезон в отбора.

В същото време Сам Гагнер отбеляза два пъти, за да стигне 500 точки в кариерата си, а Детройт победи Уинипег с 3:1. Микаел Расмусен вкара попадението, с което Детройт поведе в третата част, Дилан Ларкин се отчете с две асистенции, а Томас Грайс завърши с 32 спасявания. Треньорът на Детройт Джеф Блашил постигна победа номер 200. Марк Шайфеле бе точен за Уинипег, който загуби за трети пореден път.