Янис поведе Милуоки за обрат срещу Ел Ел Клипърс в НБА

Янис Адетокумбо реализира 20 от своите 54 точки в четвъртата част, а Милуоки навакса изоставане от 21 точки, за да спечели със 106:105 мача си срещу Ел Ей Клипърс от редовния сезон на НБА. Успехът е шести пореден за Бъкс. Адетокумбо добави и 18 борби. Гръцката звезда достига границата от 50 точки за трети път в последните си 11 мача. Той отбеляза рекордните в кариерата си 55 на 3 януари срещу Вашингтон и 50 само за 30 минути в неделя срещу Ню Орлиънс.

Янис бе точен на два пъти от наказателната линия при оставащи минути и 47 секунди, за да дада аванс на Бъкс - 106-105. Именно в този момент Милуоки поведе за пръв път през второто полувреме. Кауай Ленард и Пол Джордж пропуснаха при следващите две притежания на Клипърс. Джордж открадна топката от Джру Холидей и тимът му взе таймаут 27,1 секунди преди края. При подновяването на играта той не успя да вкара, Ленард също пропусна. Адетокумбо взе борбата, но сгреши и предостави владението на Клипърс при 15,1 секунди на часовника. Тимът от Ел Ей отново стигна до Ленард, който обаче пропусна още веднъж в опит да реши мача със сирената.

Норман Пауъл отбеляза 26 точки за Клипърс. Ленард завърши със 17 точки, 11 борби и 5 асистенции, но вкара само 7 от 26-те си опита от игра. Маркъс Морис и Джордж реализираха по 16 точки. Зубак записа 12 точки и 13 борби.

Крис Мидълтън отбеляза 16 точки, а Холидей добави 12 за Бъкс. Холидей пропусна първите си осем удара и нямаше отбелязан кош до края на третата четвърт.

В друг мач от изминалата нощ Денвър Нъгетс победи Голдън Стейт Уориърс със 134:117 пред 19 555 зрители в зала "Бол Арена".

Интрига на паркета имаше само до почивката, когато резултатът бе 70:69. След паузата Денвър вдигна оборотите и успя да изкове още 16 точки разлика, които бяха напълно достатъчни за успеха.

Най-резултатен в срещата бе канадецът Джамал Мъри, който наниза 33 точки, но сърбинът Никола Йокич беше големият герой, след като се отличи с трипъл-дабъл от 22 точки, 14 борби и 16 асистенции. Стеф Къри пък бе най-ефективен за гостите с 28 точки.

Денвър е лидер в Западната конференция с 36 победи и 16 загуба, а Голдън Стейт е на девета позиция с баланс 26-26.