Антъни Дейвис с чудовищен дабъл-дабъл за нова победа на Лейкърс

Отборът на Ел Ей Лейкърс продължи с добрите си изяви в последните седмици и победи Вашингтон Уизардс със 130:119 като гост в мач от редовния сезон на НБА. Езерняците бяха поведени за пореден път от Антъни Дейвис, който завърши с изключителните 55 точки и 17 борби за успеха. Дейвис, който в последните девет мача вкарва средно по 35,3 точки, реализира 22 стрелби от 30 опита, вкара всичките си 9 фала и добави 3 чадъра, като неутрализира до голяма степен звездата на Уизардс Кристапс Порзингис. Това накара дори феновете на домакините да скандират "MVP" по адрес на центъра на Лейкърс.

Дейвис спечели дуела с Порзингис във Вашингтон

ЛеБрон Джеймс добави 29 точки, 8 борби и 6 асистенции, а Лони Уокър се отчете с 20 точки при 70 процента стрелба за четвъртия пореден успех на Лейкърс далеч от дома. Отборът вече има осем победи и две загуби в последните си десет двубоя, след като започна сезона с баланс 2-10. "В момента сме в зоната. Концентрирани сме и в двете фази на играта и се опитваме да наваксаме изоставането", коментира Дейвис след успеха. "Дори когато нещата не вървяха добре, не се паникьосахме. Просто продължихме да работим и да се подобряваме", допълни ЛеБрон.

За Вашингтон Порзингис завърши с 27 точки и 9 борби, а Кайл Кузма вкара 26 точки, но гардът Брадли Бийл напусна игра с контузия в глезена още в началото на първата част. Въпреки днешния успех Лейкърс продължава да е извън плейофните позиции в Западната конференция и заема 12-то място с актив 10-12, докато Вашингтон е 11-ти на Изток с баланс 11-13.

Пеликанс - Нъгетс 121:106

Спърс - Сънс 95:133

Нетс - Селтикс 92:103

Пистънс - Гризлис 112:122

Никс - Кавалиърс 92:81

Кингс - Булс 110:101

Трейл Блейзърс - Пейсърс 116:100. /БГНЕС