Арсенал отново поведе в Англия след класика срещу Брайтън

Арсенал победи Брайтън с 3:0 в двубой от 32-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион „Амекс“.

Букайо Сака се разписа от дузпа след малко повече от половин час игра,. В 62-ата минута Брайтън загуби топката в собствената половина и Йодегор веднага намери Жоржиньо, който стигна до аутлинията и оттам върна към вратарското поле, където Кай Хаверц засече и реализира, за да реши на практика мача.

В 86-ата минута все пак се разписа и бившият играч на домакините Леандро Тросар. Белгиецът бе изведен отлично от Хаверц и майсторски прехвърли излезлия напред вратар, за да направи победата на отбора си още по-убедителна.

Така Арсенал оглави класирането в първенството с актив от 71 точки, с 1 повече от втория Ливърпул, който утре гостува на Манчестър Юнайтед. Манчестър Сити е на третата позиция също със 70 точки.