Арсенал отстрани Славия и повтори клубен рекорд от 1932 г.

Арсенал победи убедително Славия Прага с 4:0 като гост и се класира за 1/2 финалите на турнира Лига Европа.

Головете за "артилеристите" отбелязаха Никола Пепе (18`), Букайо Сака (24`) и Александър Лаказет (21`, дузпа и 77`). Първият мач завърши 1:1 и Арсенал продължава напред с общ резултат 5:1. Лондонският тим вкарва не по-малко от три гола в четири поредния гостувания във всички съревнования за първи път от декември 1932 г. В последните си четири мача навън Арсенал победи Шефилд Юнайтед (3:0), завърши наравно с Уест Хям (3:3), победи Олимпиакос с 3:1 и снощи Славия с 4:0. Съперник на Арсенал в предпоследната фаза ще бъде Виляреал, който се наложи над Динамо Загреб с 2:1 (1:0 в първия мач).

За полуфиналите се класира още един английски отбор - Манчестър Юнайтед. "Червените дяволи" победиха Гранада с 2:0 на своя стадион "Олд Трафорд". Единсон Кавани откри резултата в 6-ата минута, а в 91-ата Хесус Вайехо си вкара автогол. Манчестър Юнайтед спечели и първата среща със същия резултат. На "червените дяволи" сега им предстои противопоставяне с Рома. Италианският отбор завърши 1:1 с Аякс в италианската столица. Влезлият след почивката Брайън Броби изведе нидерландците напред в резултата в 49-ата минута, а гол на съотборника му Душан Владич в 57-ата минута бе отменен след намесата на VAR. Рома успя да възстанови равенството в 72-ата минута, когато точен бе Един Джеко. Полуфиналите ще се играят на 29 април и 6 май. Финалът ще се състои на 26 май в Гданск. /БГНЕС