Арсенал разнищи Челси и дръпна с три точки на върха

Арсенал поведе с три точки на върха в класирането на Висшата лига, след като разби градския съперник Челси с 5:0 в мач от междинния кръг на първенството. На "Емиратс" играчите на Микел Артета тотално доминираха в лондонското дерби и взеха много важен успех в битката за титлата с Ливърпул и Манчестър Сити.

"Артилеристите" започнаха срещата вихрено и поведоха в резултата още в 4-та минута с гол на намиращия се в отлична форма Леандро Тросар. Защитникът Бен Уайт покачи на 2:0 в 52-та минута преди бившият играч на Челси Кай Хаверц да наниже два гола в рамките на осем минути и да сложи точка на спора. В 70-та минута Уайт оформи крайното 5:0 с втория си гол в мача.

Така Арсенал вече има 77 точки, три повече от втория Ливърпул и четири повече от третия Манчестър Сити, като "червените" са изиграли мач по-малко, а "гражданите" са с две срещи по-малко. Челси заема 9-та позиция в класирането с актив от 47 точки. /БГНЕС