Арсенал вкара три на Борнемут и постави Сити под напрежение

Арсенал продължи да поставя конкурента си за титлата в Англия Манчестър Сити под сериозно напрежение, след като победи Борнемут с 3:0 у дома в мач от 36-ия кръг на Висшата лига.

"Артилеристите" започнаха деня с точка преднина пред "гражданите" и с успеха на "Емиратс" си гарантираха, че ще завършат седмицата като лидери. Играчите на Микел Артета доминираха от самото начало, но имаха проблеми в атака през първото полувреме. Те успяха да поведат точно преди почивката, когато Букайо Сака реализира дузпа, отсъдена за спорно нарушение срещу Кай Хаверц. В 70-та минута Леандро Тросар удвои за лондончани, а малко след това гол на Борнемут бе отменен след намеса на ВАР. В добавеното време Деклан Райс оформи крайното 3:0 в полза на Арсенал.

Така "артилеристите" вече имат 83 точки, четири повече от втория Манчестър Сити, но "гражданите" са с два мача по-малко, първият от които е домакинство на Уулвърхемптън тази вечер. /БГНЕС