Аржентина надви Катар и влезе в плейофите на Копа Америка

Аржентина победи Катар с 2:0 в двубой от груповия етап на турнира Копа Америка, който се игра в Порто Алегре.

"Гаучосите" започнаха много активно срещата и поведоха в 4-ата минута с гол на Лаутаро Мартинес, който се възползва от грешка на бранител на Катар, овладя топката и не даде шансове на вратаря Саад Ал Шееб.

Аржентина реши окончателно спора в 82-ата минута, когато точен бе Серхио Агуеро.

В другия мач от тази група Колумбия се наложи над Парагвай с 1:0. Единственият гол в двубоя отбеляза Густаво Куеяр в 31-ата минута. Колумбия с актив от 9 точки финишира на първо място в групата, а Аржентина с 4 на второ. И двата отбора влязоха в плейофите на надпреварата. Парагвай (2 точки) също има шансове за излизане от групата, но съдбата на отбора зависи от мачовете в група С. В 1/4 финалите Аржентина ще играе с Венецуела. /БГНЕС