Аржентина с човек повече надигра Венецуела

Отборът на Аржентина се наложи над Венецуела с 3:1 като гост в мач от 9-и кръг на квалификациите за Мондиал 2022.

Домакините играха с човек по-малко близо час, след като Луис Мартинес получи червен картон в 32-ата минута.

"Гаучосите" поведоха с точен изстрел на Лаутаро Мартинес в допълнителното време на първата част. В 71-ата минута Хоакин Кореа удвои преимуществото на Аржентина, а три минути по-късно Анхел Кореа направи резултата класически. Венецуела върна един гол в добавеното време на мача от дузпа, а автор на гола стана Йеферсон Сотелдо. Нападателят на Аржентина и Пари Сен Жермен бе на терена през всичките 90 минути. Аржентина се изкачи на второ място в таблицата с 15 точки, а Венецуела е на дъното с четири. В следващия кръг отборът на Меси играе с Бразилия, а Венецуела излиза срещу Перу. /БГНЕС