Аталанта закръгли победите си на 10, Наполи надви Рома

Аталанта победи Каляри с 1:0 като гост на стадион "Сардиния Арена".

Домакините стигнаха до гол в 12-ата минута на Джовани Симеоне, но той бе отменен след намесата на системата за видеоповторения, която установи игра с ръка преди попадението.

В 27-ата минута Андреа Карбони получи втори жълт картон и остави отбора си с десет човека на терена, а Луис Муриел реализира отсъдената дузпа. Този гол се оказа единствен в срещата от 30-и кръг на Серия А. Аталанта записа 10-а поредна победа във всички турнири. Тимът не е губил точки от 2 февруари, когато записа равенство с Дженоа (2:2). След 30 кръга Аталанта заема четвърто място в класирането с 63 точки. Отборът от Бергамо изостава от третия Интер Милано с една точка.

В заключителния неделен мач Наполи надделя над Рома с 2:1 на своя стадион "Сан Паоло" в Неапол.

Нападателят на домакините Хосе Кайехон даде преднина на отбора си в 55-ата минута, а пет минути по-късно Хенрих Мхитарян възстанови равенството. Победният гол за неаполитанците отбеляза Лоренцо Инсиние в 87-ата минута. Рома и Наполи са с равни точки (48) и заемат съответно пето и шесто място в класирането. Лидер е Ювентус със 75 точки. /БГНЕС