Атлетико се изравни с Барса на върха в Ла Лига

Отборът на Атлетико Мадрид надигра у дома Атлетик Билбао с 2:0 в късния съботен двубой от десетия кръг в Ла Лига.

Мората (л) реализира втория гол за успеха на Атлетико над Атлетик Билбао.

„Дюшекчиите“ стигнаха до успеха, след като се разписаха по веднъж в двете полувремена. Резултатът откри Саул Нигес в 28-та минута, а Алваро Мората оформи крайното 2:0 малко след изтичането на един час игра. Победата изскачи възпитаниците на Диего Симеоне временно на втора позиция в класирането с равен брой точки с лидера Барселона. „Блаугранас“ трябваше да играят с Реал Мадрид в поредното издание на Ел Класико, но двубоят бе отложен заради протестите в Каталуния. Атлетик Билбао пък остава десети в таблицата. В следващия кръг, който ще бъде междинен в испанското първенство, Атлетико гостува на Алавес, докато баските приема у дома Еспаньол. /БГНЕС