България до 20 г. на финал на Балканиадата след бърза победа над Албания

Националният отбор на България за мъже под 20 години се класира за финал на Балканиадата в Тирана. Момчетата на Мартин Стоев победиха домакините от Албания с 3:0 (25:7, 25:18, 25:18) във втория полуфинал от турнира.

Мартин Стоев.

Така нашите се класираха за финал, където ще срещнат Турция. По-рано, в първия полуфинален сблъсък, турците надиграха Сърбия с 3:1 (25:21, 25:14, 20:25, 25:19). Спорът за златото е тази вечер от 18:30 часа. Преди това е двубоят за бронзовите отличия, който противопоставя Сърбия и Албания от 16:00 часа.

Истинска полуфинална битка не се получи. Волейболистите на България доминираха изцяло, като направиха загрявка за предстоящата битка за титлата.

Националите стартираха ударно, превъзходството бе пълно и оставиха съперника на едва 7 точки в първия гейм. Бързият успех се отрази в известна степен, като във втората част тимът ни водеше с 22:11, но допусна съперникът да запише повече точки в актива си. В третата част на младите „лъвове“ отново бяха категорични и затвориха мача в три гейма за 60 минути игра. Реализатор за победата на България бе Венислав Антов с 18 точки. Борис Начев добави 10 пункта. /БГНЕС