България отпадна от Световното по волейбол след четвърта поредна загуба

Женският национален отбор на България отпадна от Световното първенство по волейбол. Нашите загубиха за четвърти път поред - този път от Канада с 1:3 (21:25, 27:25, 20:25, 15:25). Така последният мач срещу Казахстан в събота е само за престиж. Преди това българките, водени от Лоренцо Мичели, паднаха от Германия, Сърбия и САЩ и остават само с една точка, спечелена от 2:3 срещу сръбкините.

В първия гейм почти през цялото време водиха канадките. Единствената преднина успяхме да постигнем при 18:17. Фактът, че наваксахме в резултата не помогна на момичетата, а напротив - съперникът взе лесно своето до края. Във втората част показахме характер. Резултатът вървеше точка за точка и дълго време ние имахме предимство. Стигнахме до два геймбола при 24:23, но и двата ги пропуснахме. Все пак във финалните акорди нервите ни издържаха и спечелихме с 27:25.

Това обаче се оказа последното положително за България на световното първенство. В третия гейм отново канадките водиха пред цялото време. Още от началото авансът им растеше и накрая завършихме с 20:25. България още имаше шанс за класиране във втората фаза. При обръщане на резултата и победа над Казахстан със сигурност продължавахме напред. Вместо това нашите напълно се сринаха. И накрая загубихме гейма с 15:25.

Най-резултатна бе Елица Атанасийевич с 18 точки, с 16 точки приключи Мирослава Паскова. За съперника Кийра Ван Райк записа 22 точки, с 19 точки завърши Алекса Грей. /БГНЕС