България с престижно равенство срещу европейския шампион Италия във Флоренция

България записа равенство 1:1 в гостуването си на Италия от квалификационния цикъл за Мондиал 2022. Мачът се игра на стадион "Артемио Франки" във Флоренция.

Това бе първи тест за "Скуадра aдзура", след като тимът завоюва титлата на Европейското първенство по футбол това лято.

Федерико Киеза даде преднина на домакините в 16-ата минута, а Атанас Илиев възстанови равенството в 39-ата след асистенция на Кирил Десподов. През второто полувреме италианците атакуваха, но "лъвовете" се отбраняваха храбро.

Двата тима досега се бяха срещали 20 пъти в официални срещи и победите на Италия бяха 11, равенствата - 7, а успехите на родните национали - два.

България прекъсна серия на "Скуадра aдзура" от 15 поредни победи и взе за първи път в историята точка на Апенините.

"Настроението ми е напълно нормално, такова имах и преди мача, иначе как ще го предам на футболистите. Въпреки че в момента нямаме някакви изявени футболисти, като колектив може да се изправим срещу всеки. Подкрепяйте този отбор", заяви селекционерът Ясен Петров пред БНТ. /БГНЕС