България тръгна с чист успех на Евроволей за мъже

България надигра Черна гора с 3:0 гейма (25:22, 25:17 и 27:25) в първата си среща от група В на Европейското първенство по волейбол за мъже в Полша, Чехия, Естония и Финландия.

Националите ни стартираха с победа на Европейското първенство.

Срещата в чешкия град Острова премина под диктовката на родните национали, които спечелиха първите две части, особено второта, по убедителен начин. Единствените проблеми за възпитаниците на Силвано Пранди дойдоха в третия гейм, когато „лъвовете“ се отпуснаха и позволиха по-непретенциозния съперник да се бори за гейма.

Все пак, България показа по-голямата си класа в ключовите моменти в края и се поздрави със закономерна чиста победа на старта на участието си на Евроволей.

По този начин българите заеха второ място в класирането на група В. Първи са Италия, които надвиха със същия резултат Беларус, но са с по-добро точково съотношение от Пранди и компания. В следващия си мач България се изправя срещу един от домакините Чехия в неделя, 5 септември, от 17:00 часа българско време. /БГНЕС