Байер Леверкузен спечели първа титла на Германия

Байер Леверкузен стана шампион на Германия за първи път в историята си, след като разби Вердер Бремен с 5:0 у дома в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. Пет кръга преди края на сезона тимът на Шаби Алонсо е недостижим на върха в класирането.

"Аспирините" бяха наясно, че с победа пред своята публика днес ще пренапишат историята на клуба и не разочароваха своите фенове. Голмайсторът Виктор Бонифейс откри резултата в 25-та минута от дузпа, а след почивката Гранит Джака покачи на 2:0, преди звездата на тима Флориан Вирц да подпечата титлата с хеттрик в заключителните 25 минути.

Така Леверкузен вече има 79 точки, 16 повече от втория Байерн Мюнхен при пет оставащи кръга. Алонсо направи Байер шампион на Германия за първи път, и то без загуба до момента - тимът има 25 победи и 4 равенства в досегашните си 29 мача. Това слага край на серията от 11 поредни титли на Байерн Мюнхен. /БГНЕС