Байерн с трето поредно равенство в Бундеслигата

Байерн Мюнхен сигна само до 1:1 срещу Айнтрахт на "Алианц Арена" в среща от 18-ия кръг на германската Бундеслига.

Преди изтичането на половин час игра Трап на два пъти спаси Айнтрахт. Вратарят първо боксира удар на Кимих, а след това блокира опита за добавка на Томас Мюлер. В 34-ата минута обаче баварците поведоха заслужено. Лерой Сане реализира със силен шут от движение.

Баварците продължаваха да бъдат по-добрия отбор и през втората част, но в 69-ата минута допуснаха Коло Муани да им вкара след бърза контраатака. Любопитното е, че това се оказа единственият точен удар за гостите в мача. Пет минути преди края на редовното време Айнтрахт дори можеше да стигне до пълен обрат, но домакините оцеляха.

След третото си поредно равенство с резултат 1:1 лидерът Байерн има 37 точки на върха и вече води само с една на пред втория Унион Берлин. Айнтрахт Франкфурт е пети с 32 пункта. /БГНЕС