Байерн срази Дортмунд в дебюта на Тухел и излезе начело в Германия

Победата на Байерн Мюнхен над Борусия Дортмунд с 4:2 на "Алианц Арена" в събота вечер изпрати баварците на първото място Бундеслигата. Съставът на Томас Тухел има 55 точки, с две повече от досегашния лидер Дортмунд.

Томас Тухел имаше мечтан дебют начело на Байерн

Шокиращ автогол на вратаря на Дортмунд Грегор Кобел, както и две маркови завършващи попадения на Томас Мюлер доведоха Байерн до аванс от 3:0 още до 25-та минута на двубоя. Завърналият се след петседмично прекъсване от контузия страж излезе от наказателното поле, за да се опита да изчисти дълъг пас на Упамекано, но направи слаб контакт с топката, след което изгледа безпомощно как тя влиза в мрежата, с което даде тон на мача. Кингсли Коман добави четвърти гол малко след началото на второто полувреме

За разлика от есенния полусезон, когато Дортмунд обърна Байерн от 0:2, този път нямаше да има чудо, като силите на гостите стигнаха за два почетни гола. Емре Джан реализира дузпа, след като Серж Гнабри фаулира Джуд Белингам в наказателното поле, а холандският нападател Дониел Мален добави втори гол за Дортмунд в последната минута на редовното време.

Дортмунд влезе в мача на непознатата позиция на първото място, с една точка пред Байерн, който миналата седмица уволни треньора Юлиан Нагелсман, за да назначи Тухел. Тухел, който спечели Купата на Германия по време на двегодишния си престой начело на Дортмунд, проведе само една тренировка с Байерн преди дербито, но въпреки това имаше мечтан дебют начело на шампионите. /БГНЕС