Байерн заби осем гола на Майнц за перфектен завършек на седмицата

Байерн Мюнхен размаза Майнц 05 с 8:1 у дома в среща от 25-ия кръг на германската Първа Бундеслига. На "Алианц Арена" шампионите се забавляваха и приключиха по отличен начин седмицата, в която се класираха за четвъртфиналите на Шампионска лига.

Дежурният голмайстор на баварците Хари Кейн откри резултата в 13-та минута, а седем по-късно Леон Горецка покачи на 2:0. Надием Амири намали дефицита, но в края на първото полувреме Кейн върна аванса от два гола на домакините. След почивката рецитала на водения от Томас Тухел отбор продължи с нови пет безответни гола. Томас Мюлер, Джамал Мусиала, Серж Гнабри и отново Кейн и Горецка се разписаха за гръмката победа. С хеттрика си днес Кейн вече има 30 гола от началото на сезона в Бундеслигата.

Байерн изостава със седем точки от лидера Байер Леверкузен, който утре посреща Волфсбург. Майнц е предпоследен с 16 пункта.

В следващия кръг отборът е домакин на Бохум, докато за шампионите предстои визита на новака Дармщат.