Бърнли спря полета на Тотнъм при завръщането на Кейн

Хари Кейн изравни резултата, но Тотнъм загуби от Бърнли при завръщането в игра на своя голмайстор.

Отборът на Бърнли нанесе изненадваща загуба на Тотнъм, след като надигра ,,шпорите“ с 2:1 на своя ,,Търф Моор“ в среща от 27-ия кръг на английската Висша лига. Първата част между двата отбора не предложи кой знае какви емоции и голови положения, като логично след края й резултатът бе 0:0. Всичко по-интересно се случи през второто полувреме. Възпитаниците на Шон Дайш поведоха след точната интервенция на Крис Ууд, а в ролята на асистент се превърна Дуайт Макнийл. Осем минути по-късно обаче завърналият се след малко над месец от контузия централен нападател Хари Кейн възстанови равенството след сериозна грешка в отбраната на домакините.

Дани Роуз изпълни странично хвърляне, а бранителите на Бърнли не се ориентираха, Кейн напредна с топка в крака и изравни резултата. Противно на логиката обаче, ,,виненочервените“ бяха тези, които достигнаха до ценния успех. Грешка този път в защитата на ,,шпорите“ позволи на Ашли Барнс от близко разстояние да не остави шансове на стража на гостите Юго Лорис. До края лондончани така и не успяха да изравнят отново и записаха своята седма загуба в първенството и първа след четири поредни успеха в лигата. Тимът не успя да се доближи на две точки от Манчестър Сити и Ливърпул. За Бърнли пък това бе осми последователен мач без поражение в Премиършип, като тимът на Шон Дайш остава непобеден през 2019 година и е вече на шест точки от зоната на изпадащите. В следващия кръг Бърнли гостува на Нюкасъл, докато на Тотнъм предстои лондонско дерби с Челси на ,,Стамфорд Бридж“. /БГНЕС