Барса ликува на "Местая" с гол на Левандовски в 93-ата минута

Барселона победи Валенсия с 1:0 на "Местая" в дербито на 12-ия кръг в Ла Лига. Каталунците стигнаха до успеха с попадение на Роберт Левандовски късно в добавеното време и по този начин се реваншираха частично на феновете си за разочароващото отпадане от груповата фаза на Шампионска лига.

Барса не изигра най-сполучливия си мач, но имаше силни последни минути, в които хвана съперника си неподготвен. По един гол на двата отбора беше правилно отменен - на Фати за засада и на Самуел Лино от домакините заради игра с ръка на съотборник.

Левандовски удари греда след игра с глава, а в 84-ата минута Феран Торес направи един от пропуските на сезона след пас на Педри. Въпреки това Барса стигна до своя момент в края. Лева протегна крак в 93-ата минута след центриране на бразилския си съотборник Рафиня и по този начин донесе трети пореден успех за каталунците в първенството, който отново се изравниха с Реал Мадрид на върха с по 30 точки. По-късно днес столичани приемат Жирона.

За Валенсия поражението е второ поредно домакинско след това от Майорка и така "прилепите" са десети с 15 точки./БГНЕС