Барса отново стъпи накриво в отсъствието на Меси

Барселона постигна нов незадоволителен резултат в Ла Лига, след като завърши наравно 1:1 у дома с Ейбар на „Камп Ноу“ в среща от висшия футболен ешелон на Испания.

Напрежението върху Куман се покачва с всеки изминал мач на Барселона, който каталунците не печелят.

Домакините бяха без голямата си звезда Лионел Меси, който получи допълнителна почивка около празниците от наставника Роналд Куман. Аржентинецът изгледа двубоя от трибуните, но не остана очарован от представянето на своите съотборници. Още в осмата минута Мартин Брайтуайт можеше да даде аванс на каталунците, но пропусна наказателен удар, а в 25-та негово попадение бе отменено. Резултатът остана непроменен до края на първата част, а гостите поведоха изненадващо след около час игра, когато точен бе Кике. Десет по-късно Осман Дембеле възстанови паритета, но до края Барса не успя да наложи волята си и отново разочарова с играта си. Тимът е шести в класирането, на седем точки от лидера Атлетико Мадрид, който е с два мача по-малко. Ейбар е 15-и с 16 пункта. В следващите си мачове Барса гостува на новака Уеска, докато Ейбар е домакин на Гранада. Останалите резултати: Севиля – Виляреал 2:0 Кадис – Валядолид 0:0 Леванте – Бетис 4:3. /БГНЕС