Барса пречупи Кадис в края за първи успех в Ла Лига

Барселона постигна първа победа от началото на новия сезон в испанската Ла Лига, след като в мач от втория кръг на шампионата се наложи над Кадис с 2:0 у дома.

Педри откри резултата в 82-та минута.

На „Камп Ноу“ шампионите вървяха към второ поредно нулево равенство след това срещу Хетафе на старта, но Педри наруши статуквото след асистенция на новото попълнение Илкай Гюндоган в 82-та минута. В четвъртата на добавеното време влезлият малко по-рано на терена от пейката Феран Торес получи извеждащ пас от Роберт Левандовски и оформи крайното 2:0.

С успеха каталунците се изкачиха на петото място с актив от четири точки, докато Кадис допусна първо поражение за сезона и е 11-и с три пункта. В следващия кръг тимът посреща Алмерия, докато Барса гостува на Виляреал.

В друга среща, Бетис и Атлетико Мадрид завършиха при 0:0 в Севиля. Двата отбора са с еднакъв точков актив след първите си два двубоя от първенство – по четири. /БГНЕС