Барса се провали и при визитата на Кадис

Кадис и Барселона завършиха при нулево равенство в среща от шестия кръг на испанската Ла Лига.

Феновете на каталунците очакваха реакция след равенството 1:1 с Гранада в понеделник, но „блаугранас“ отново разочароваха, като доиграха срещата в намален състав след втория жълт картон на Френки де Йонг в 67-та минута.

Де Йонг бе изгонен за втори жълт картон в 67-та минута.

Първата част мина без сериозни опасности пред двете врати, но в началото на втората част Марк-Андре тер Стеген бе принуден да прави спасяване след удар на Алваро Негредо. От другата страна, Мемфис Депай пропусна златен шанс да изведе Барса напред в резултата.

Де Йонг получи спорен втори жълт картон в 67-та минута, което даде инициативата на домакините и те имаха възможност да стигнат до победно попадение чрез Салви Санчес осем минути преди края на редовното време, която не оползотвориха. Гостите оцеляха в заключителните минути, но това бе поредна издънка, която покачва напрежението върху наставника им Роналд Куман.

Барса е седма в таблицата с актив от девет точки от пет изиграни срещи, като има само един успех в последните си пет мача във всички турнири. Кадис е 14-и с шест пункта. В следващия кръг Барселона приема Леванте, докато Кадис гостува на Райо Валекано.

Гранада – Реал Сосиедад 2:3

Осасуна – Бетис 1:3. /БГНЕС