Барса се справи с Осасуна и си осигури поредно Ел Класико в спор за Суперкупата на Испания

Барселона се класира за финала в турнира за Суперкупата на Испания, след като надви Осасуна с 2:0.

В Рияд носителите на трофея пречупиха съпротивата на съперника след почивката. Роберт Левандовски откри резултата след около час игра след асистенция на Илкай Гюндоган, а в третата минута на добавеното време талантът от школата Ламин Ямал, който дебютира в надпреварата, сложи точка на спора с втори гол след подаване на Жоао Феликс.

По този начин каталунците преодоляха вицешампиона за Купата на Краля от миналия сезон и ще играят с Реал Мадрид във финала на Суперкупата. Кралският клуб елиминира градския съперник Атлетико в зрелищен сблъсък с 5:3 след продължения.

Поредното издание на Ел Класико, което ще определи новия носител на трофея, е и повторение на последния финал в турнира, когато Барса триумфира след 3:1. Преди спора за трофея в неделя, 14 януари, от 21:00 часа българско време, „блаугранас“ са рекордьори по отличия с 14, с две повече от тима на Карло Анчелоти. /БГНЕС