Барселона дръпна с 11 точки на върха след победа над Виляреал

Отборът на Барселона поведе с 11 точки на върха в класирането на Ла Лига, след като победи Виляреал с 1:0 като гост в мач от 21-ия кръг на първенството. На "Ел Мадригал" единствения гол в двубоя отбеляза централният халф на каталунците Педри в 18-та минута след асистенция на Роберт Левандовски.

До края на двубоя гостите успяха да опазят преднината си и по този начин записаха 11-ти пореден успех във всички турнири. Така тимът на Шави вече има 56 точки, 11 повече от втория Реал Мадрид, който е изиграл мач по-малко. Виляреал заема осма позиция с актив от 31 точки.

За Барселона предстои домакинство на Манчестър Юнайтед в плейофите на Лига Европа в четвъртък, 16-ти февруари, докато в следващия си мач Виляреал гостува на Майорка в събота, 18-ти февруари, от 19:30 часа. /БГНЕС