Барселона показа воля и надви Бетис

Барселона се наложи над Бетис с 3:2 в среща от 23-и кръг на Примера дивисион, която се игра на стадион "Бенито Виямарин" пред 54 500 запалянковци.

Домакините на два пъти повеждаха в резултата, но Барселона се измъкна от тежката ситуация и си тръгна с три точки от Севиля.

Бетис поведе още в шестата минута с гол на Серхио Каналес от дузпа. Само 3 минути по-късно Френки де Йонг бе точен за Барса, но Бетис отново взе преднина с гол на Набил Фекир в 26-ата минута. Секунди преди сигнала за край на полувремето Серхио Бускетс изравни резултата, а Клеман Лангле осигури победата в 72-ата минута. Голямата звезда на каталунците Лионел Меси асистира и за трите гола на Барселона в мача.

В 76-ата минута Набил Фекир получи втори жълт картон, а три минути по-късно и Барселона остана с човек по-малко след червен картон на Лангле. Реал Мадрид води в класирането с 52 точки, а Барселона има три по-малко. Бетис остава на 13-а позиция с 28 т. /БГНЕС