Барселона пречупи Майорка с гол на Ламин Ямал

Барселона надви Майорка с минималното 1:0 в откриващ мач от 28-ия кръг на испанската Ла Лига.

Каталунците можеха да поведат в резултата в 24-та минута, когато получиха правото да изпълнят дузпата, но застаналият зад топката Илкай Гюндоган се провали в опита си да преодолее стража на гостите Предраг Райкович. Все пак "блаугранас" стигна до така желания гол в 73-та минута, когато 16-годишният талант Ламин Ямал се разписа след асистенция на влезлия от пейката Роберт Левандовски.

Барса излезе временно на второ място с актив от 61 точки, на пет от лидера Реал Мадрид и на две пред третия Жирона, но и двата тима тепърва ще играят своите срещи от кръга. Майорка е 15-и с 27 пункта, на осем от зоната на изпадащите.

В следващия кръг финалистите за Купата на Краля посрещат Гранада, докато за тима на Шави първо предстои реванш с Наполи в осминафиналите на Шампионска лига, преди каталунците да гостуват на Атлетико Мадрид за първенство. /БГНЕС