Барселона разгроми Валядолид с 5:1 у дома

Барселона срази убедително Валядолид с 5:1 в двубой от 11-и кръг на испанския шампионат. Лионел Меси се отличи с два гола и две асистенции в двубоя, който се игра на стадион "Камп Ноу" пред близо 60 000 фенове.

Клеман Лангле откри резултата още във втората минута, а Кико възстанови равенството в 15-ата. В 29-ата минута Артуро Видал се разписа за Барса след подаване на Меси, а пет минути по-късно и самият аржентинец бе точен от пряк свободен удар. Това бе за него 50-и гол от фаул в кариерата му. 44 от тях са отбелязани за каталунския отбор и шест са за националния тим. Меси бе точен и 1/4 час пред края, а две минути по-късно подаде на Луис Суарес за крайното 5:1. Барселона с 22 точки се настани на върха в Примера дивисион, на втора позиция е Гранада с 20 т., на трета Атлетико Мадрид със същия актив от 11 срещи. "Дюшекчиите" снощи завършиха наравно 1:1 с Депортиво Алавес. Валядолид е на 9-о място с 14 точки. В следващия кръг Барса гостува на Леванте. Бреша със 7 точки е в зоната на изпадащите на 18-о място. /БГНЕС