Барселона с класика срещу Елче в двубой от Примера

Барселона победи Елче с 3:0 в отложен мач от първи кръг на Примера дивисион, игран на стадион "Камп Ноу". Звездата на каталунците Лионел Меси се отличи с два гола в срещата.

Аржентинецът откри резултата в 48-ата минута и отново той бе точен 20 минути по-късно. Класическата победа оформи Жорди Алба в 73-ата минута.

Барселона се изкачи на трето място в класирането с актив от 50 точки, а Елче (21) е на предпоследната 19-а позиция. Лидер е Атлетико Мадрид (55).

Лео Меси се настани на първи място в подреждането при голмайсторите с 18 попадения. Втори в това подреждане е Луис Суарес (16). Меси е ставал най-добър голмайстор в Испания седем пъти, а Суарес - само веднъж, когато играеше с екипа на Барселона през сезон 2015/2016. /БГНЕС