Барселона с минимален успех при гостуването на Майорка

Отборът на Барселона започна новата година по успешен начин, след като победи Майорка с 1:0 като гост в мач от Ла Лига. В Палма наставникът на каталунците Шави успя да регистрира само трима играчи на резервната скамейка заради множество контузени и заразени с короанвирус в тима.

Въпреки това Барса стигна до успеха, благодарение на попадение на нападателя Люк де Йонг. Нидерландецът бе активен в атака, като в 28-та минута негов удар срещна страничната греда, а 60 минути по-късно след негово изпълнение на задна ножица топката бе спряна от напречната греда. Все пак Де Йонг успя да се разписа в 44-та минута след асистенция на Оскар Мингеса. През втората част гостите удържаха преднината си и в крайна сметка стигнаха до успеха.

По този начин Барселона се изкачи до пето място в класирането с 31 точки, една по-малко от четвъртия Атлетико Мадрид, докато Майорка заема 15-та позиция в подреждането с актив от 20 точки.

Алавес - Реал Сосиедад 1:1

Бетис - Селта 0:2. /БГНЕС