Барселона взе само точка от домакинството си на Гранада

Отборът на Барселона продължи с колебливите си изяви от началото на сезона в Ла Лига, след като направи равенство 3:3 срещу Гранада у дома в мач от 24-ия кръг на първенството.

Каталунците бяха близо до загубата на "Ноу Камп", но стигнаха до точката след изравнителен гол на Ламин Ямал в 80-та минута. Именно Ямал откри резултата още в 14-та минута, но до 60-та минута гостите бяха направили пълен обрат, а с основна заслуга бе играещият под наем от Манчестър Юнайтед Факундо Пелистри. Уругвайското крило асистира за изравнителния гол в 43-та минута, 15 минути след почивката сам направи 2:1. Роберт Левандовски възстанови равенството малко след това, но бранителят Игнаси Микел отново изведе Гранада напред в 66-та минута. Последната дума имаше Ямал, който оформи крайното 3:3.

По този начин Барселона вече изостава с 10 точки от лидера Реал Мадрид в класирането. Тимът на Шави заема трета позиция с 51 точки, пет по-малко от местния съперник Жирона, който е на второ място. Гранада е на предпоследната позиция с актив от 13 точки. /БГНЕС