Барти стигна 1/4-финалите в Мелбърн без загубен сет

Ашли Барти се класира за четвъртфиналната фаза на Откритото първенство на Австралия, след като надви с лекота Шелби Роджърс с 6-3, 6-4 за около час и 10 минути игра.

Барти не даде сет и на Роджърс за място на четвъртфиналите.

Световната номер 1 реализира един-единствен пробив в четвъртия гейм, след който успя да поеме контрола върху събитията на корта и да поведе в сетовете. Във втората част тя дръпна с 5-1 след два брейка, като американката успя да върне единият от двата пробива, но нямаше сили за нещо повече и така представителката на домакините достигна за втори пореден път до 1/4-финалите на домашния турнир от Големия шлем, при това без да загуби сет. Там тя ще играе с номер 25 в схемата Каролина Мухова. Чехкинята се справи с белгийката Елизе Мертенс след 7-6 (5), 7-5. Мухова, която в предишния кръг елиминира сънародничката си Каролина Плишкова, достигна за първи път четвъртфиналите в Мелбърн и за втори в Шлема след този на Уимбълдън през 2019. Барти и Мухова имат един мач помежду си на Ю Ес Оупън през 2018, когато австралийката печели с 6-3, 6-4. Другият четвъртфинал в горната половина предлага изцяло американски сблъсък – Дженифър Брейди срещу Джесика Пегула. В долната половина Серина Уилямс излиза срещу номер 2 в света Симона Халеп, докато третата в ранглистата при дамите Наоми Осака ще играе с тайванката Су Уей Сие. /БГНЕС