Барти триумфира за първи път на Уимбълдън

Първата ракета в света Ашли Барти триумфира с титлата на турнира Уимбълдън. Австралийката се наложи над чехкинята Каролина Плишкова с 6-3, 6-7 (4-7), 6-3 за 1 час и 56 минути игра.

Барти вдигна втора купа в надпревара от Големия шлем, след като спечели Ролан Гарос през 2019 г.

За Плишкова това бе също първа възможност да завоюва титлата на Уимбълдън.

Барти обаче доминира в първия сет, поведе с 4-0 и не даде шансове на съперничката си. Във втория сет Плишкова стигна трудно до тайбрек, който спечели убедително със 7-4. В 11-ия гейм на втория сет Плишкова на свой сервис поведе с 40-0, но допусна обрат и Барти поведе с 6-5. Австралийката обаче не успя да издържи на напрежението и не затвърди пробива, поради което се стигна до тайбрек. В третия сет Барти дръпна с 3-0 с пробив във втория гейм и до края на изпусна инициативата. И двете тенисистки по пътя към финала дадоха само един сет на своите опонентки. За Барти тази титла стана 12-а в кариерата и четвърта през сезон 2021. Нейният най-добър резултат на Уимбълдън досега бе стигане до четвърти кръг през 2019 г. За победата си тя ще получи 2000 точки за световната ранглиста и 1.7 млн. паунда от наградния фонд. /БГНЕС