Бенфика спечели 37-ма титла на Португалия

Отборът на Бенфика стана шампион на Португалия за рекорден 37-ми път, след като победи Санта Клара с 4:1 у дома в мач от последния кръг на първенството.

Бенфика имаше преднина от две точки пред конкурента за титлата Порто, който спечели дербито със Спортинг Лисабон с 2:1, но това не стигна на „драконите“ за титлата. На препълнения „Ещадио да Луж“ Харис Сеферович даде преднина на Бенфика още в 16-та минута, а Жоао Силва и Рафа Силва решиха всичко още преди почивката с нови два гола. Сеферович вкара втория си гол в мача в 56-та минута, преди Сезар Мартинс да отбележи почетното попадение за Санта Клара. По този начин Бенфика си осигури пета титла на Португалия в последните шест години, детронирайки миналогодишния шампион Порто. /БГНЕС