Бетис разби Еспаньол и се утвърди на третата позиция

Бетис надигра Еспаньол с 4:1 като гост в откриващ двубой от 22-ия кръг на испанската Ла Лига.

Уилиан Жозе.

Каталунците поведоха в 14-та минута чрез Раул де Томас, но след около половин час игра андалусийци изравниха след точно изпълнена дузпа на Борха Иглесиас. Скоро след това Гуидо Родригес оформи пълния обрат още до почивката.

След нея Иглесиас с втория си гол в срещата и резервата Уилиан Жозе се разписаха, за да сложат точка на спора. Бетис се утвърди на третото място в подреждането с актив от 40 точки, на пет от градския съперник Севиля, който е втори. Тимът води със седем точки пред шампиона Атлетико Мадрид, който е четвърти с 33 пункта, но и с два мача по-малко. Еспаньол е в средата на таблицата, заемайки 11-о място с 27 точки.

В следващите си мачове Бетис гостува на Реал Сосиедад в четвъртфинал за Купата на Краля, преди да приеме Виляреал в първенството. Еспаньол гостува на Атлетик Билбао в Ла Лига. /БГНЕС