Без Кауай в състава Клипърс отстъпиха на Янис и Бъкс

Отборът на Милуоки Бъкс надигра като гост Ел Ей Клипърс със 129:124 в един от най-интригуващите мачове от изминалата вечер в НБА.

Янис отново доминира при успеха над Клипърс със 129:124.

Калифорнийци, които бяха без голямата си звезда Кауай Ленърд, получил почивка от старши треньора Док Ривърс, се бориха срещу „елените“, но в крайна сметка Янис Адетекумбо и компания достигнаха до успеха. Първата четвърт бе равностойна и завърши при 30:28 за домакините, но Бъкс избухнаха във втората, отбелязвайки цели 42 точки, за да имат в актива си 70 на полувреме. Третата четвърт бе абсолютно идентична на откриващата, а последната бе спечелена от Клипърс, но това се оказа недостатъчно за нещо повече от почетна загуба. Най-резултатен за победителите бе Янис Адетекумбо (избран за „Най-полезен играч“ през 2018). Гръцкият национал приключи с почти трипъл-дабъл на сметката си – 38 точки, 16 борби и 9 асистенции, Джордж Хил добави 24 пункта от пейката (6/7 от тройката). За Ел Ей трима души завършиха с дабъл-дабъл – Монтрезъл Херъл (34 точки и 13 борби), Лу Уилямс (34 точки и 11 асистенции), и Патрик Бевърли (20 точки и 10 борби). Това беше трето поражение през сезона за играчите на Ривърс, докато Бъкс са вече с баланс 6-3. В следващите си двубои Клипърс приемат у дома Портланд Трейл Блейзърс, а Милуоки гостува на Юта Джаз. Ето и останалите резултати от вечерта: Детройт Пистънс – Ню Йорк Никс 122:102 Индиана Пейсърс – Вашингтон Уизардс 121:106 Атланта Хоукс – Чикаго Булс 93:113 Торонто Раптърс – Сакраменто Кингс 124:120 Хюстън Рокетс – Голдън Стейт Уориърс 129:112 Мемфис Гризлис – Минесота Тимбъруулвс 137:121 Далас Маверикс – Орландо Меджик 107:106 Юта Джаз – Филаделфия 76-ърс – 106:104. /БГНЕС