Без Роналдо Португалия стартира убедително в Лигата на нациите

Действащият шампион от първото издание на Лигата на нациите Португалия започна с категорична победа участието си във второто, след като надви у дома Хърватия с 4:1 в двубой от Лига А, Група 3.

Португалците се развихриха в дебютния си мач от второто издание на Лигата на нациите.

В отсъствието на голямата си звезда Кристиано Роналдо, който е с инфекция на стъпалото и не бе рискуван от селекционера Фернандо Сантош, „мореплавателите“ не оставиха шансове на „шахматистите“ на старта на съревнованието. След няколко отлични ситуации и пропуснати положения, Жоао Кансело даде аванс на домакините в 41-та минута, а след около час игра Диого Жота удвои аванса на Португалия. Жоао Феликс оформи класиката, преди Бруно Петкович да отбележи късно почетно попадение за възпитаниците на Златко Далич. Остана време обаче за четвърти гол на сметката на действащия шампион, дело на Андре Силва. В другия двубой от групата настоящият световен първенец Франция стигна до минимален успех при гостуването си на Швеция с 1:0. Единственото попадение за „петлите“ падна в края на първото полувреме, когато точен бе звездата на Пари Сен Жермен Килиан Мбапе. В заключителните секунди на двубоя играчите на Дидие Дешан получиха възможност да вкарат втори гол, но Антоан Гризман пропусна от бялата точка. В среща от Лига А, Група 2 Белгия се наложи над Дания като гост с 2:0. Точни за „червените дяволи“ бяха Джейсън Денайер и Дрис Мертенс.

Мбапе вкара единствения гол за Франция при визитата на Швеция.

Всички останали резултати от събота: Лига А, Група 2: Исландия – Англия 0:1 Лига С, Група 1: Азербайджан – Люксембург 1:2 Кипър – Черна гора 0:2 Лига С, Група 2: Естония – Грузия 0:1 Лига Д, Група 2: Гибралтар – Сан Марино 1:0. /БГНЕС