Без Роналдо Юве загуби за първи път през сезона

Макс Алегри призовава за спокойствие своите футболисти, които в крайна сметка допуснаха първо поражение през сезона.

Шампионът на Италия Ювентус регистрира първа загуба в Серия "А" от началото на сезона, след като в мач от 28-ия кръг отстъпи при визитата си на Дженоа с 0:2. "Бианконерите" бяха без голямата звезда и голмайстор Кристиано Роналдо, който получи почивка от Масимилиано Алегри. Наставникът бе направил няколко промени и в защитния вал на тима, които не се оказаха успешни с оглед резултата.

Първото полувреме Юве нямаше нито един точен изстрел във вратата и Дженоа определено повече заслужаваше да отбележи, а и съдията отмени дузпа за домакините, след като използва системата ВАР. Дженоа все пак вкара в 72-та минута, когато бившият футболист на "старата госпожа" Стефано Стураро отбеляза за 1:0. Италианският национал стреля коварно и топката тупна току пред плонжа на Матия Перин, който не се намеси добре и без да иска помогна на бившия си тим да открие резултата. Десетина минути по-късно Горан Пандев реализира втория гол в срещата, след като бе изведен на хубава позиция и не сгреши. Поражението не е фатално за Ювентус, който остава със 75 точки и доста сериозна преднина на върха в класирането. /БГНЕС