Боряна Калейн с две пети места на Световното в Баку

Боряна Калейн завърши на пето място във финалите на топка и обръч.

Българската гимнастичка Боряна Калейн записа две пети места във финалите на обръч и топка на Световното първенство по художествена гимнастика в Баку, Азербайджан.

Калейн успя да достигне и двата финала в днешния ден на шампионата, но не успя да се пребори за медал във финалите. На обръч Калейн постигна резултат 21.400, а титлата бе за рускинята Екатерина Селезньова с 23.500 пред Линой Ашрам (Изреал) и Дина Аверина (Русия). Във финала на топка Калейн бе още по-впечатляваща и заслужи оценка 22.100 точки, но отново остана на пето място. Дина Аверина спечели златен медал с 23.500, а среброто бе за сестра ѝ Арина. Линой Ашрам спечели бронзовия медал.

Утре и вдругиден в Баку ще се проведат квалификациите и финалите на лента и бухалки. /БГНЕС